Анкета

Моята подготовка за а сегашните и идващите времена е/ще е

А. Запаси за 5г. напред (храна и вода, електро източници)
0 (0%)
Б. Запаси за 5г. (Отг. А) + оръжия ако някои реше да ме нападне за да мога да се защитя
0 (0%)
В. Живот във бункер +  (Отг. Б)
0 (0%)
Г. Живот в пустиня/пустош/ в недостъпно за хора място с вода и запаси от храна
0 (0%)
Д. Вяра и доверие в това, че Бог няма да ме забрави или остави
1 (33.3%)
Е. Д. Вяра и доверие в това, че Бог няма да ме забрави или остави и активна промяна на характера
2 (66.7%)

Общ брой гласове: 2

Гласуването приключено: февруари 23, 2022, 15:08:33 pm

Автор Тема: Подготовка за сегашните и идващите времена.  (Прочетена 16571 пъти)

Неактивен Mike (Gabriel Yoanov)

• Група християни
  • Публикации: 47
  • Матей 6:24-34
    • Профил
Привет.
Направих си регистрация специално заради този пост(мнение).
Ние сме във време, което се нарича "последно време." И много хора го разглеждат това от различни страни и се чудят как да характеризират времето. Но дори и много "светски" хора осъзнават, че така както е сега ситуацията няма много дълго да продължи, без тотално сриване на целия свят.

Но искам само да отворя една малка скоба преди да кажа каквото ми е на сърце. Искам да подчертая, че всеки взима собствено решение. И след това решение, трябва да посрещаш  всяко последствие. Важното тука е,  да знаеш, че всяко решение за по-дълъг период от време, което взимаш има дългосрочни последствия. След това всичко, което е  последвало от твоето решение (примерно преди 1 год . или преди 6 месеца),трябва винаги да си припомняш, че отговорността е твоя, понеже решението си е било твое.
     Освен това аз не вярвам, че Бог ни осъжда за грешки или ако паднем  в грях. Но Той ни поправя и ни измъква от греха. И ако след известно време осъзнаеш,  че някое твое решение те е въвело в проблеми - трябва ясно да кажеш- ГОСПОДИ искам да се поклоня и подчиня на Твоят авторитет.

Приятели, братя и сестри, има много неща говорени за сегашното и идващото време. И за това, че трябва подготовка. Аз също съм съгласен с това, но искам да Ви окуража с това, че "подготовка за сегашните и идващите времена" не е плътска т.е. - да се изразява в събиране на ресурси, живот в изолация в някоя пещера, или набавяне на орижия  и живот в бункер, А Е духовна.
Има много неща които ни обезсърчават и/или объркват. Това, че ги виждаме и осъзнаваме (честно казано) ме радва, защото много даже и от Божийте  деца не осъзнават случващото се, като план, а го виждат случайност.
Това, което обаче, което Ви насърчавам е да се доверие на Божието решение.
 Бог казва:
    - Той те води
    - Той ще те освободи/спаси от всичко
    - Исус е победил, затова и ти ще побеждаваш
    - Той е казал, че като има нужда ще я запълни
    - Ако не знаеш какво да правиш (липса на  мъдрост)  поискай и ще ти се даде
    - търси Божието царство и Неговата правда и всичко останало ще ви се прибави
    и прочие и прочие...
    И тези няколко точки, които описах е начинът, по който Бог ти е оформил (и ще продължава) вярата и доверието ти в Него. И всяко "собствено" решение ни отдалечава от това,  което Бог ни учи и от това,  което има Бог за нас. Та това, с което искам да насърча хората е, че е писано (освен горе изброените обещания): ще дойде време, в което няма да можем да купуваме и продаваме, но не че няма да ядем. Преди известно време там където живея не можеше да се пазарува свободно (без ваксина или сертификат, че си оздравял, какъвто аз нямам), но цялото семейство яде и пи - алелуя !
Подготовката  ни е
личната вяра и доверие в това кой е Бог
и нашето  освещение  и промяната на характера ни в богоподобен (на пример 2 Пертово  1:5-9).

Не би трябвало да ни е страх или да мислим за утре - защото Бог има добри планове за нас и със сигурност няма да ни забрави. Нас (моето семейство) не ни интересува дали ще можем да купуваме  или продаваме, защото Бог ни е обещал, че ще ни снабди с всекидневния ни хляб! Има твърде много примери в Библията за това как Бог снабдява неговите си!

Преди време Бог снабдяваше Израел всеки ден с храна. И  в един слънчев ден на някой му хрумна, че ще е добре да се погрижи сам за себе си  (а може би и за семейството си). Ще е разумно или предвидливо , ако случайно нещо стане. Та този индивид си събра храна за повече дни, която се развали.

Това което искам да кажа е, че човек може да си събира храна, вода и*или оръжия , НО НЕКА го прави с ясното съзнание, че това е неговото решение на въпроса. Нека го прави с вярата (и нагласата и готовността) ако това е било грешно да се върне при Бог. И нека всеки действа според вярата си.

Нас не ни интересува дали ще можем да купуваме  или продаваме, защото Бог ни е обещал, че ще ни снабди всеки ден с хляб!  Това, което аз знам е, че Той е верен - завинаги!

Бог с вас и Вие с Него.
« Последна редакция: януари 14, 2022, 14:59:17 pm от MIKE »
"Затова ви казвам: Не се безпокойте за живота си... Не е ли животът повече от храната, и тялото?" Моля виж Матей 6:24-34 http://stani-hristianin.com/forum/index.php/topic,394.10.html

Неактивен hristiqnin

• Група християни
  • Публикации: 831
    • Профил
Re: Подготовка за сегашните и идващите времена.
« Отговор #1 -: януари 14, 2022, 23:21:09 pm »
Здравей,брате (предполагам) Мишо!Прочетох с интерес,написаното от теб и се радвам,че си го споделил с нас,макар че не с всичко съм съгласен.От прочетеното оставам с впечатлението,че живееш в чужбина и си харизматик.Прав ли съм?
Искам да те поздравя за добре дошъл с един от любимите ми псалми,а именно 34-ти:
" 1. (По слав. 33). Псалом на Давида, когато се престори на луд пред Авимелеха {Анхус. 1 Цар. 21:12 - 22:1}*, който го пусна, та си отиде.
По еврейски азбучен псалом.
Ще благославям Господа на всяко време
Похвала към Него ще бъде винаги в устата ми.
  2. С Господа ще се хвали душата ми;
Смирените ще чуят това и ще се зарадват.
  3. Величайте Господа с мене,
И заедно нека възвеличим името Му.
  4. Потърсих Господа; и Той ме послуша,
И от всичките ми страхове ме избави.
  5. Погледнаха към Него; и светнаха очите им,
И лицата им никога няма да се посрамят.
  6. Тоя сиромах извика; и Господ го послуша,
И от всичките му неволи го избави.
  7. Ангелът на Господа се опълчва около ония, които Му се боят,
И ги избавя.
  8. Вкусете и вижте, че Господ е благ;
Блажен оня човек, който уповава на Него.
  9. Бойте се от Господа, вие Негови светии;
Защото за боящите се от Него няма оскъдност.
  10. Лъвчетата търпят нужда и глад;
Но ония, които търсят Господа, няма да бъдат в оскъдност за никое добро.
  11. Дойдете, чада, послушайте мене;
Ще ви науча на страх от Господа.
  12. Желае ли човек живот,
Обича ли дългоденствие, за да види добрини? -
  13. Пази езика си от зло
И устните си от лъжливо говорене.
  14. Отклонявай се от злото и върши доброто,
Търси мира и стреми се към него.
  15. Очите на Господа са върху праведните,
И ушите Му към техния вик.
  16. Лицето на Господа е против ония, които вършат зло,
За да изтреби помена им от земята.
  17. Праведните извикаха, и Господ послуша,
И от всичките им беди ги избави.
  18. Господ е близо при ония, които са със съкрушено сърце,
И спасява ония, които са с разкаян дух.
  19. Много са неволите на праведния;
Но Господ го избавя от всички тях;
  20. Той пази всичките му кости;
Ни една от тях не се строшава.
  21. Злощастието ще затрие грешния;
И ония, които мразят праведния, ще бъдат осъдени.
  22. Господ изкупва душата на слугите Си;
И от ония, които уповават на Него, ни един няма да бъде осъден."!Амин!АлилуЯ!

Бог да те благослови и опази до края,заедно с близките ти!Амин!

• Група християни
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 15, 2022, 21:48:01 pm »
Здраво и добре заварил. Майк на кратко от Микаел (или Михаел), ако за името питаш.
Не съм харизматик (тия ги няма в библията  :107: , както и много др. "категории"), а божие дете. И да живея в чужбина.
А за псаломът, мисля, че много точно казва това, което се опитах горе да опиша на кратко.  :150:
Особенно тези стихове "12. Желае ли човек живот,
  13. Пази езика си от зло
Търси мира и стреми се към него."

Бог с вас и Вие с Него.
« Последна редакция: януари 15, 2022, 21:52:28 pm от MIKE »
"Затова ви казвам: Не се безпокойте за живота си... Не е ли животът повече от храната, и тялото?" Моля виж Матей 6:24-34 http://stani-hristianin.com/forum/index.php/topic,394.10.html

Неактивен hristiqnin

• Група християни
  • Публикации: 831
    • Профил
« Отговор #3 -: януари 15, 2022, 23:13:38 pm »
Здраво и добре заварил. Майк на кратко от Микаел (или Михаел), ако за името питаш.
Не съм харизматик (тия ги няма в библията  :107: , както и много др. "категории"), а божие дете. И да живея в чужбина.
А за псаломът, мисля, че много точно казва това, което се опитах горе да опиша на кратко.  :150:
Особенно тези стихове "12. Желае ли човек живот,
  13. Пази езика си от зло
Търси мира и стреми се към него."

Бог с вас и Вие с Него.
Здравей,Мишо.С това "здраво" бих предположил,че живееш в Македония,но начинът ти на изразяване предполага по-скоро Северна Америка.Ако нямаш нищо против,би ли ми казал как ти е името ,къде живееш и каква църква посещаваш?Питам не от любопитство,а защото искам да знам с кого общувам.
Поздравих те неслучайно с този псалм,а именно защото той излага добре идеята ти.В тази връзка искам да те поздравя и с Пс.91 :
" 1. (По слав. 90).
Който живее под покрива на Всевишния,
Той ще пребъдва под сянката на Всемогъщия.
  2. Ще казвам за Господа: Той е прибежище мое и крепост моя,
Бог мой, на Когото уповавам.
  3. Защото Той ще те избавя от примката на ловеца
И от гибелен мор.
  4. С перата Си ще те покрива;
И под крилата Му ще прибегнеш;
Неговата вярност е щит и закрила.
  5. Няма да се боиш от нощен страх,
От стрелата, която лети денем,
  6. От мор, който ходи в тъмнина,
От погибел, която опустошава всред пладне.
  7. Хиляда души ще падат от страната ти,
И десет хиляди до десницата ти,
Но до тебе няма да се приближи.
  8. Само с очите си ще гледаш,
И ще видиш възмездието на нечестивите
  9. Понеже ти си казал: Господ е прибежище мое,
И си направил Всевишния обиталището си,
  10. Затова няма да те сполети никакво зло,
Нито ще се приближи язва до шатъра ти.
  11. Защото ще заповяда на ангелите Си за тебе
Да те пазят във всичките ти пътища.
  12. На ръце ще те дигат,
Да не би да удариш о камък ногата си.
  13. Ще настъпиш лъв и аспид;
Ще стъпчеш млад лъв и змия.
  14. Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ,
Затова ще го избавя;
Ще го поставя в безопасност {Еврейски: На всичко.}*, защото е познал името Ми.
  15. Той ще Ме призове, и Аз ще го послушам;
С него ще съм, когато е в бедствие; ще го избавя и ще го прославя.
  16. Ще го наситя с дългоденствие,
И ще му покажа спасението, което върша."!Амин!АлилуЯ!

Бог да те благослови и води с Духа Си!Амин!

• Група християни
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 17, 2022, 09:50:57 am »
Ще ти отговоря на лично, за да не се отклоняваме от темата.

Неактивен alex

• Global Moderator
  • Публикации: 1100
    • Профил
« Отговор #5 -: януари 17, 2022, 18:34:59 pm »
Дoбре дошъл във фирума, Мике!

В България за сега можем да си копуваме храна без сертификат, но ако това се промени ще има масова ваксинация.

И аз като теб не се запасявам с нищо.

Според един познат в библията Бог ни казва, че времето в което няма да можем да копуваме и продаваме нямало да е повече от 3-4 години и понеже Бог ни предупреждава ние трябвало да се запасим за тези години.

Ако може пиши в коя страна си и на мен на лични.
« Последна редакция: април 28, 2022, 12:24:41 pm от alex »

• Група християни
    • Профил
« Отговор #6 -: януари 17, 2022, 19:09:37 pm »
Здравей. Алекс. Да в откровение може да се загатне,че това време ще е 3г. и 6м. Но в откровение не пише "купувайте храна или запаси"... Или аз поне не съм видял подобна заръка.  :113:

Нито да се ваксинираме, че да можем да стигнем до храната. Логиката - "аз ще се облека за да ти е топло на тебе" се проваля... Моля отбележете, че не казвам, че е от дявола да се ваксинираш (все още не го вярвам), а казвам, че това съвсем не ми се струва логично и това е моята позиция и вяра.

Спекулации с купуване и продаване имаше няколко големи през този век. Май най-скорошната беше 2017 или 2018 където календарът на майте свършва и съответно идва края на света ( и някак си, като "логично заглчлючение" - КУПУВАЙТЕ запаси.. взимайте заеми и прочие). Това обаче са само интереси на някои хора, които печелят от това. Като фармацефтиката. И това е от много време така, мисли дори и личният лекар на децата, който изкарва също пари от ваксините. Просто човекът беше честен, като го попитах за ваксините.

• Група християни
    • Профил
« Отговор #7 -: януари 17, 2022, 23:27:26 pm »
Освен вяра и доверие, че Бог ще ни снабди с всичко, от което се нуждаеме, има и др точки, които засагат нашата подготовка.

Ще споделя на кратко едно свидетелство и това, което научих от него. В нашата църква бях наклеветен от някой човек (ще го нарека Жоро, че като пиша да е по-ясно), че мисля и говоря лошо за един от лидерите и мой съработник (Пешо, че като пиша да е по-ясно).
В разговор на (когото бях привикан )с няколко човека това твърдение стана ясно. Аз бях шокиран от това, защото обичам Пешо. Просто бях без думи... И бях наранен от това как може Пешо да вярва на тези глупости или защо не дойде да говори с мен.
От друга стара фурстрацията ми стана още по-голяма, защото по време на разговора стана ясно, че "инригата" е завъртяна от Жоро. Жоро също го обичам и ми е много близък човек и да видя как е станало това много ме заболя. Жоро е човек податлив на емоции и с трудности в прощаването - това довежда до много деликатен характер. Заради непростителност Жоро е обиден за нещо от преди 2г.и това го изяжда от вътре. Част от проблема е там, че Жоро не иска да се обнови относно това нещо и проектира лошите неща които вижда на други хора, т.е. все едно някой друг мисли лошо за някой си, а не той самия.

На мене ми трябваше около 3-4 месеца да ги осъзная и да ги преодолея тези две ситуации. Честно казано имаше много болка и даже в определен момент се разви  горчивина. Тогава осъзнах, че изобщо не съм на правилен път. Нямам благодат и само се виждам, като жертва и съм малко ядосан.
Внимавайте да не би някой да се лиши от Божията благодат; да не би да поникне горчив корен и да навреди, а чрез него да се отровят мнозина.  Евреи 12:15
Тогава започнах активно да се покайвам. Исках от Бог да ми помогне да се върна правилният път. Там Бог ми говори ясно чрез 1 Йоаново и по-точно със стихове, като този - Възлюбени, да се любим един друг, защото любовта е от Бога; и всеки, който люби, е роден от Бога и познава Бога.
8 Който не люби, не познава Бога, защото Бог е любов. (4:7-8) и особенно "Ако каже някой: Любя Бога, а мрази брат си, той е лъжец; защото, който не люби брат си, когото е видял, не може да люби Бога, когото не е видял". За около една седмица всеки ден си четох  (или слушах) 1 Йоаново по няколко пъти. Излях сълзи и получих в замяна простителност и откровение за мене самия и хората около мене.
Бях много благодарен за това, че Исус не дойде през това лято. Чесно казано не знам дали щеше да ме взема с тази горчивина, с този горчив корен, който изсмукваше цялата сила, която Той ми даваше. Ако благодатта наистина спасява, то без благодат няма и любов или вечен живот.

На кратко казано искам да ви насърча:
1. Пазете сърцето си, защото от него е източника на живота.
Защото А: Горчивият корен може да е наистина причината да липсва любов или благодат към хората около тебе.
Защото Б:Може човек и да си изгуби вечният живот, заради непростителност, която води до горчив корен. (Марк 11:15  прощавайте, ако имате нещо против някого, за да прости и вашият Отец, който е на небесата, вашите прегрешения.)
2. Бог използва хората около тебе за да извая твоя характер. Понякога те могат и да бъдат използвани по начин, който не ти е идвал на ум. Искам да кажа, че не е важно как хората те третират или обиждат или нараняват. Важното е каква е моята или твоята реакция. Във времената, които идват има толкова много тегота и страх, че ако сме обидени или наранени може би няма да можем да реагираме по нячин, по който ще прославим нашия небесен Отец. За това ни трябва характер, който е Нему подобен. Така, че всъщност няма значение дали съпруг/а, шеф, или близък приятел ще ни нарани или разочарова. Има значение само нашата реакция, защото всичко съдейства за добро на тези, които любят Бога.

Бог с вас и Вие с Него.

Неактивен Luki

• Група християни
  • Публикации: 288
    • Профил
« Отговор #8 -: януари 18, 2022, 08:07:45 am »
Благодаря Майк!

Неактивен alex

• Global Moderator
    • Профил
« Отговор #9 -: януари 18, 2022, 22:21:35 pm »
Хубаво е че искаш да прощаваш на всеки, така е правилно и така трябва да живеем.

Лошото е когато мислиш някой за брат и за вярваш, но при определени обстоятелства виждаш, че този човек няма нищо общо с това за което се представя и за да припечели някой лев е готов на какво ли не. Аз простих трудно на  един такъв човек, но вече не мога да го приема, като вярващ брат.

В трудните времена се вижда кой какъв е.

Какви времена ще дойдат не знам, но определено нещо не е наред в този свят.
Обещанието, че след достигане на 70% ваксинация и пандемията ще премине се оказа поредната голяма лъжа. Не само, че не премина, но тези държави са по-болни от нас, които сме има няма 30% ваксинирани, а нашите управници искат да продължим да се всксинираме, а в другите държави искат задължителна ваксинация. Никаква логика.  :112:

Зеления сертификат и той е лишен от логика. Допуска хора, които могат да заразяват и да се заразяват на всякъде само, защото има поставена ваксина. То всъшност има логика и тя се казва ваксина.

Не мога да разбера какъв е този зор за тази ваксина, като се вижда, че е не ефективна.  :113:

Неактивен alex

• Global Moderator
    • Профил
« Отговор #10 -: януари 20, 2022, 18:48:57 pm »
Тъкмо се чудех каква е логиката на зеления сертификат и СЗО обявиха, че се е оказал не ефикасен.  :104:

Неактивен kivi

• Група християни
  • Публикации: 787
    • Профил
« Отговор #11 -: януари 21, 2022, 20:42:31 pm »
Внимавайте да не би някой да се лиши от Божията благодат; да не би да поникне горчив корен и да навреди, а чрез него да се отровят мнозина.  Евреи 12:15

На кратко казано искам да ви насърча:
1. Пазете сърцето си, защото от него е източника на живота.
Защото А: Горчивият корен може да е наистина причината да липсва любов или благодат към хората около тебе.
Защото Б:Може човек и да си изгуби вечният живот, заради непростителност, която води до горчив корен. (Марк 11:15  прощавайте, ако имате нещо против някого, за да прости и вашият Отец, който е на небесата, вашите прегрешения.)
2. Бог използва хората около тебе за да извая твоя характер. Понякога те могат и да бъдат използвани по начин, който не ти е идвал на ум. Искам да кажа, че не е важно как хората те третират или обиждат или нараняват. Важното е каква е моята или твоята реакция. Във времената, които идват има толкова много тегота и страх, че ако сме обидени или наранени може би няма да можем да реагираме по нячин, по който ще прославим нашия небесен Отец. За това ни трябва характер, който е Нему подобен. Така, че всъщност няма значение дали съпруг/а, шеф, или близък приятел ще ни нарани или разочарова. Има значение само нашата реакция, защото всичко съдейства за добро на тези, които любят Бога.

Бог с вас и Вие с Него.

Амин и амин!

Относно анкетата:
 Ж
Жив е Бог, Живота ни е от Бог , Живеем за Него и каквато е Волята Му и Промисъла Му за всеки, това ще Е!
Joka tähän kiveen kaatuu, se ruhjoutuu, ja jonka päälle tämä kivi kaatuu, sen se murskaa.
Matteus 21:44

Когато Ти Дойде и Слънцето Радостно Грееше, а когато си Тръгна и Небето Тъжно Плачеше...

• Група християни
    • Профил
« Отговор #12 -: февруари 01, 2022, 13:16:35 pm »
Хубаво е че искаш да прощаваш на всеки, така е правилно и така трябва да живеем.

Лошото е когато мислиш някой за брат и за вярваш, но при определени обстоятелства виждаш, че този човек няма нищо общо с това за което се представя и за да припечели някой лев е готов на какво ли не. Аз простих трудно на  един такъв човек, но вече не мога да го приема, като вярващ брат.
Здравей Алекс. Не знам каква точно е била твоята ситуация. До известна степен мисля, че те разбирам. Аз лично съм изпитвал "храни куче да те лае". И наистина не е приятно. Това, което се опитх по-горе да споделя не се отнася само прошка (което е необходимо за живот с/в Бог), но и за изграждане на Богоподобен характер.
Ако го погледнеш от добрата страна - Библията е 100% вярна. Хора, като Юда Искариот винаги може да има. Дори и в отбора на Исус. На мен лично това, че Исус обичаше дори и Юда много ми помага.
А преди празника на пасхата, Исус, знаейки, че е настанал часът Му да премине от този свят към Отца, като беше възлюбил Своите, които бяха на света, до край ги възлюби.
Йоан 13:1

Божието слово е точно и конкретно. И ни учи на характер, които ще ни трябва за вечността. Така, че дерзай Алекс. На Исус му се е случвало и на тебе може да ти се случи..

В трудните времена се вижда кой какъв е.

Точно за това ни трябва мъдрост,  за да можем да "измъкваме" братята и сестрите от огъня. Без осъждане и без да се нараним себе си и/или околните.

Бог с Вас и Вие с Него.

• Група християни
    • Профил
« Отговор #13 -: февруари 01, 2022, 13:23:29 pm »
Благодаря Майк!

Амин и амин!

Относно анкетата:
 Ж:
Жив е Бог, Живота ни е от Бог , Живеем за Него и каквато е Волята Му и Промисъла Му за всеки, това ще Е!

Слава на Бога!

• Група християни
    • Профил
« Отговор #14 -: февруари 24, 2022, 12:13:40 pm »
Здравейте братя и сестри!

Не се оставяйте стрес, притеснения, забързаност да ви повлекат по течението на света. Вярвайте и се доверявайте на Бог! Припомняйте си неговите обещания и Му бъдете верни.

Това, с което искам днес да ви насърча, е че:
За бъдещите бедствия (ситуации),  Бог вече се е погрижил. За мен (или нас, божиите деца) остава:
1. Аз само трябва да Го следвам (да бъда в Неговият план)
2. и да бъда с Неговия характер ( да имам Неговия начин на живот)
3. да бъда верен

Откровението на Йоан 17:14
те ще воюват против Агнеца, но Агнецът ще ги победи, защото е Господ на господарите и Цар на царете;
също и онези, които са с Него, ще победят, които са призвани, избрани и верни.

Бог с Вас и Вие с Него!
« Последна редакция: февруари 24, 2022, 12:16:29 pm от MIKE »