Автор Тема: Как трябва да се отнасят истинските християни към ерес  (Прочетена 27313 пъти)

Неактивен Danail

• Група християни
  • Публикации: 175
    • Профил
Няма нужда да се молите за мен, понеже вие не сте Христови, а бесовски и молитвите ви са сатанински, а не към Бога.

За мен се молят свети Серафим Саровски и Света Богородица. И аз ще се моля на тях за да се спасят вашите заблудени души и да познаете истината.
Възлюби ближния си като себе си.

Неактивен Петър

• Група християни
  • Публикации: 909
    • Профил
Няма нужда да се молите за мен, понеже вие не сте Христови, а бесовски и молитвите ви са сатанински, а не към Бога.

За мен се молят свети Серафим Саровски и Света Богородица. И аз ще се моля на тях за да се спасят вашите заблудени души и да познаете истината.

За Бога, стихиите и човека

https://www.pravoslavie.bg/Пътеписи/за-бога-стихиите-и-човека/

Неактивен Youngchristianmen1

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 26
    • Профил
Аз лично не мога да разбера защо разни идиоти от различни християнски деноминации спорят за религиозни глупости, кой как да се кръсти, кой кога да пости, дали да се кланя или не на икони и тем подобни простотии. Вие ми приличате на малки деца, които спорят за детски игри, какво значение има кой как се кланя и как се моли на Бог и в какво вярва, при положение, че на библейското божество му е все тая, дали му вярват или не. Той ви чува толкова, колкото умрялата ми баба от гроба.  :110:

Неактивен alex

• Global Moderator
  • Публикации: 1136
    • Профил
Аз лично не мога да разбера защо разни идиоти от различни християнски деноминации спорят за религиозни глупости, кой как да се кръсти, кой кога да пости, дали да се кланя или не на икони и тем подобни простотии. Вие ми приличате на малки деца, които спорят за детски игри, какво значение има кой как се кланя и как се моли на Бог и в какво вярва, при положение, че на библейското божество му е все тая, дали му вярват или не. Той ви чува толкова, колкото умрялата ми баба от гроба.  :110:

Баба ти със сигурност не те чува, но Бог бил чул молитвата ти!

Неактивен timo2

• Група християни
  • Публикации: 628
    • Профил
Докато свят светува, до края на човечеството, ние истинските посветени християни няма да спрем да се покланяме на Богородица, няма да спрем да й се молим и да я почитаме.

Пресветая Богородице, спаси нас, амин!!!

Значи православните винаги са прави, дори и когато грешът, неправоснавните винаги грешът дори и когато са прави? Твърде логично и справедливо. Съвсем по християнски.

Притчи 17:15
Който оправдава нечестивия и който осъжда праведния. И двамата са мерзост за Господа.
[/quote

]Всеки сам избира на кого да се покланя и на кого да служи, но аз и моя дом сме се посветили и служим само на Господа. Само Той заслужава поклонение, слава величие почит и служение. А вие, ако искате продължавайта да издигате в култ човеци и им се кланяйте денонощно, целувайте и палете свещи пред иконите им, дано ви чуят и спасят!
   Една „ едиствена, истинска чиста и непогрешима в идеологията си“ организация – БКП (БСП), като вашата, и до сега не е спряла да ме приканва в своите редове, но не е успяла със сатанинските си изкушения, няма да успеете и вие. Особено с многословието си.

Притчи 10:19
В многото говорене грехът е неизбежен; Но който въздържа устните си е разумен.
Матей 6:7
А когато се молите, не говорете излишни думи, както езичниците; защото те мислят че ще бъдат послушани заради многото си говорене.

Да надговориш, не значи нито че си прав нито че си победил. Спирам да споря с духовно слепи и глухи. Ако имате нещо духовно, поучително или назидателно(за духовно изграждане на всички Божии деца) може и да участвам но не и за себевъзвеличаване на която и да е деноминация, като единствена и непогрешима. Бог с всички нас!

Мнението на заблуден еретик няма никакво значение за нас православните християни. Аз лично не се обиждам, когато някой протестант ме нарича идолопоклонник. Господ казва, да се радваме когато ни похулят и ни изгонят, и срещу нас текът реки от лъжи и обиди. Те дори Самият Христос хулиха, обиждаха и биха, та нас ли истинските християни няма да хулят и гонят. Всеки път, когато някой еретик ни хули и обижда, осъзнавам, че съм на правият път, а той е на грешния и това ме успокоява и зарежда с по-силна вяра към Богородица, Спасителя и моят ходатай пред Бога, свети Серафим Саровски. :104:
- Правете на другите това, което искате да правят и на вас!

Неактивен timo2

• Група християни
    • Профил

Мнението на заблуден еретик няма никакво значение за нас православните християни. Аз лично не се обиждам, когато някой протестант ме нарича идолопоклонник. Господ казва, да се радваме когато ни похулят и ни изгонят, и срещу нас текът реки от лъжи и обиди. Те дори Самият Христос хулиха, обиждаха и биха, та нас ли истинските християни няма да хулят и гонят. Всеки път, когато някой еретик ни хули и обижда, осъзнавам, че съм на правият път, а той е на грешния и това ме успокоява и зарежда с по-силна вяра към Богородица, Спасителя и моят ходатай пред Бога, свети Серафим Саровски. :104:

Значи за тебе изобличение за грях и призиви и съвети за покаяние означава гонение заради Христос?Вместо да се покаеш и да избегнеш Божия гняв поради греха си, ти ще се изкараш и мъченик. Това че издигаш, славиш, молиш се и уповаващ на човеци и на изрисуваните им образи ще те направи угоден на Бога си е сатанинска заблуда от която се мъчим да те отклоним а ти смело и смахнато продължаваш да държиш на религиозните си заблуди. Това ти носи проклятие а не мъченичество. Човеците, живи или мъртви, колкото и да ги превъзнасяме издигаме и славим(и ние сме човеци) си остават човеци и на тях не може да се уповава(разчита).

Еремия 17:5
Така казва Господ: Проклет да бъде оня човек, Който уповава на човека, И прави плътта своя мишца, И чието сърце се отдалечава от Господа.

Неактивен Teodor

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил

Значи за тебе изобличение за грях и призиви и съвети за покаяние означава гонение заради Христос?Вместо да се покаеш и да избегнеш Божия гняв поради греха си, ти ще се изкараш и мъченик. Това че издигаш, славиш, молиш се и уповаващ на човеци и на изрисуваните им образи ще те направи угоден на Бога си е сатанинска заблуда от която се мъчим да те отклоним а ти смело и смахнато продължаваш да държиш на религиозните си заблуди. Това ти носи проклятие а не мъченичество. Човеците, живи или мъртви, колкото и да ги превъзнасяме издигаме и славим(и ние сме човеци) си остават човеци и на тях не може да се уповава(разчита).

Еремия 17:5
Така казва Господ: Проклет да бъде оня човек, Който уповава на човека, И прави плътта своя мишца, И чието сърце се отдалечава от Господа.

Една от големите лъжи на Сатаната е да накара хората да вярват, че светците живели преди тях са мъртви и не чуват молитви. Това твърдение не е християнско, а демонско.

И ти ли вярваш, че мъртвите не ни чуват и не могат да се молят за нас?

Ако е така, то значи Бог ни е излъгал и ни е заблудил, като е казал, че за Него всички са живи.

Защо изкарваш Бог лъжец и измамник заблудени ми брате?

Неактивен Teodor

• Нов участник
  • *
    • Профил
Между впрочем има над 150 протестантски организации (повечето от тях адвентистки), само в САЩ, които денонощно се изхранват с омраза към католическата църква и папата. Има протестанти, които си мислят, че като изобличават папската институция стават по- благочестиви в очите на Бога, но това е дяволска лъжа. Истината е, че има християнски фундаменталисти (главно сред протестантите и православните), които идеално биха се вписали в редиците на ИДИЛ или Ал -Кайда с фанатизма си. Ислямските терористи, които избиват хора си мислят, че са добри хора, които угаждат на Бога, но уви твърде заблудени, които служат на Сатана. Същите са и християните със сляпа вяра и бесовска ревност по Бога, които съдят другите не от любов към тях, а от самовлюбеност към себе си.

Неактивен stucyte

• Група християни
  • Публикации: 24
    • Профил
Между впрочем има над 150 протестантски организации (повечето от тях адвентистки), само в САЩ, които денонощно се изхранват с омраза към католическата църква и папата. Има протестанти, които си мислят, че като изобличават папската институция стават по- благочестиви в очите на Бога, но това е дяволска лъжа. Истината е, че има християнски фундаменталисти (главно сред протестантите и православните), които идеално биха се вписали в редиците на ИДИЛ или Ал -Кайда с фанатизма си. Ислямските терористи, които избиват хора си мислят, че са добри хора, които угаждат на Бога, но уви твърде заблудени, които служат на Сатана. Същите са и християните със сляпа вяра и бесовска ревност по Бога, които съдят другите не от любов към тях, а от самовлюбеност към себе си.

Здравей брат Теодоре! Добре дошъл във форума!

Неактивен timo2

• Група християни
    • Профил
Съжалявам  но форума стана антихристиянски. Наближава времето  на жътвата когато плевелите ще бъдат изгорени, колкото и да се самозаблуждават че те са житото. Жътваря не можеш да заблудиш колкото и да приличаш на жито в собствените си очи, С хули и обиди към другите няма да станеш по велик. По- добре да испитваме себе си вместо да търсим причина да оправдаваме греха си искарвайки другите по-грешни от нас. Мисля че форума е създаден със съвсем друга цел – за духовно изграждане, но вече служи за събаряне. Това едва ли е Божията воля.

2 Коринтяни 13:5
Изпитвайте себе си, дали сте във вярата; опитвайте себе си. Или за себе си не познавате ли че Христос е във вас, освен ако сте порицани?

Нека никой от нас да не си мисли, да не казва или пише – „Това не се отнася за нас“. Божието слово се отнася за всички.
Реформацията (евангелизма) е Божие дело, с цел, да се поправи и възстанови забудилата се ортодоксална църква а не да се създава нова. но убеждавайки се че е закоравена в грешните си практики и убеждения и не иска дори и да чуе, убедена в собствената си непогрешимост, Тогава Бог решава че по- добре вярното стадо да се отдели от нея защото е станала блудница и не желае то да съучаства в заблудата и.

2 Коринтяни 6:17
Затова - "Излезте изсред тях и отделете се", казва Господ, "И не се допирайте до нечисто"; и "Аз ще ви приема,

Това, че протестантите(както подигравателно са наречени реформаторите) са се отлъчили от „истинската“ вяра и трябва да се върнат с покаяние е сатанинска лъжа за пред света. Да се оправдаеш пред света съвсем не означава да се оправдаеш пред Бога. Покаяние и реформация ще решът проблема  на „Блудницата“ а не хулу и обиди.

Неактивен Teodor

• Нов участник
  • *
    • Профил
Съжалявам  но форума стана антихристиянски. Наближава времето  на жътвата когато плевелите ще бъдат изгорени, колкото и да се самозаблуждават че те са житото. Жътваря не можеш да заблудиш колкото и да приличаш на жито в собствените си очи, С хули и обиди към другите няма да станеш по велик. По- добре да испитваме себе си вместо да търсим причина да оправдаваме греха си искарвайки другите по-грешни от нас. Мисля че форума е създаден със съвсем друга цел – за духовно изграждане, но вече служи за събаряне. Това едва ли е Божията воля.

2 Коринтяни 13:5
Изпитвайте себе си, дали сте във вярата; опитвайте себе си. Или за себе си не познавате ли че Христос е във вас, освен ако сте порицани?

Нека никой от нас да не си мисли, да не казва или пише – „Това не се отнася за нас“. Божието слово се отнася за всички.
Реформацията (евангелизма) е Божие дело, с цел, да се поправи и възстанови забудилата се ортодоксална църква а не да се създава нова. но убеждавайки се че е закоравена в грешните си практики и убеждения и не иска дори и да чуе, убедена в собствената си непогрешимост, Тогава Бог решава че по- добре вярното стадо да се отдели от нея защото е станала блудница и не желае то да съучаства в заблудата и.

2 Коринтяни 6:17
Затова - "Излезте изсред тях и отделете се", казва Господ, "И не се допирайте до нечисто"; и "Аз ще ви приема,

Това, че протестантите(както подигравателно са наречени реформаторите) са се отлъчили от „истинската“ вяра и трябва да се върнат с покаяние е сатанинска лъжа за пред света. Да се оправдаеш пред света съвсем не означава да се оправдаеш пред Бога. Покаяние и реформация ще решът проблема  на „Блудницата“ а не хулу и обиди.

Няма за какво да съжаляваш, Реоформацията или по - точно деформацията е едно сатанинско явление в Европа и света и такива богохулници като теб например е съвсем естествено да изпитваш яростен фанатизъм към истината, защото искат да я унищожат.

Не знам как може да им хора, разни антихристи и богохулни протестанти, които твърдят, че мъртвите не могат да се молят за нас, че след смъртта нямало живот и т.н. Това не са християнски твърдения, а бесовски.

Ти не си от Раковски. В Раковски нямаме извратени протестанти, които се държат подобно на теб. Предполагам си от някое село в местността и си се озлобил към нас, защото само по - този начин си намриаш отдушник за личните проблеми, които сам не можеш да решиш.

Неактивен Teodor

• Нов участник
  • *
    • Профил

Здравей брат Теодоре! Добре дошъл във форума!

Добре заварил, но като гледам омразата към нас католиците, няма да е задълго участието ми в този форум.

Неактивен Петър

• Група християни
  • Публикации: 909
    • Профил
Добре заварил, но като гледам омразата към нас католиците, няма да е задълго участието ми в този форум.
Ето поради това, че се засягаме не заради вярата ни, а заради принадлежността ни към определена деноминация, затова трудно се намира общ език. Почти всички се засягат само заради това. Всички мислим, че сме прави и всеки намира причина да се обиди.
Нека Бог е между нас и да ни изпълва със Светия Си Дух!
Амин.
Един от последните ми добри примери, за които си спомням са на отец Паоло Кортези, който е католик, на отец Рафаил, който е православен, чета "Езерни молитви" на Св. Николай Велимирович, книгите и поученията на отец Пападопулос, но слушам и чета и проповеди на пастири на евангелски, протестантски църкви. Ако не се задълбаваме в това, което не приемаме, нима няма нищо за Бог, нима няма нищо добро, което да научим от всички, които говорят за Господ Исус Христос и как да живеем и общуваме? Пиша за християните от трите основни клона на Християнството, не за някои, които извращават Христовото учение.

Неактивен Teodor

• Нов участник
  • *
    • Профил
Ето поради това, че се засягаме не заради вярата ни, а заради принадлежността ни към определена деноминация, затова трудно се намира общ език. Почти всички се засягат само заради това. Всички мислим, че сме прави и всеки намира причина да се обиди.
Нека Бог е между нас и да ни изпълва със Светия Си Дух!
Амин.
Един от последните ми добри примери, за които си спомням са на отец Паоло Кортези, който е католик, на отец Рафаил, който е православен, чета "Езерни молитви" на Св. Николай Велимирович, книгите и поученията на отец Пападопулос, но слушам и чета и проповеди на пастири на евангелски, протестантски църкви. Ако не се задълбаваме в това, което не приемаме, нима няма нищо за Бог, нима няма нищо добро, което да научим от всички, които говорят за Господ Исус Христос и как да живеем и общуваме? Пиша за християните от трите основни клона на Християнството, не за някои, които извращават Христовото учение.

Аз ви обичам, но любовт върви ръка за ръка с истината, съжалявам, но не харесвам вашата деноминация. Сигурно има и много добри и искрени евангелисти, които наистина са се отдали на вярата си в Бог, но твърденията на по - горния евангелист, че всички са мъртви за Бог и не можем да им се молим, противоречи с твърдението на Словото, което казва, че за Бог всички са живи, дори и мъртвите за нас: "Но Той не е Бог на мъртвите, а на живите; защото за Него всички са живи." (Лука 20:38)

Не казва ли Яков, че "голяма сила, има в усърдната молитва на праведния"? (Яков 5:16) Кои са тези праведни християни, които могат да се молят за нас, ако не светиите?

Уважавам всички християни, но не съм съгласен с вас по някой богословски въпроси, като например екзегетиката на Христа, отричането на църковните тайнства, евахристията, поста и пр.

Неактивен Teodor

• Нов участник
  • *
    • Профил
Бягам надалеч от този сатанински антихристиянски форум - свърталище на протестантски демони и изроди. По добре живот в горите при дивите животни, отколкото да живея сред бесни долнопробни, гнусни и отвратителни протестантски изверги, мръсни изорди, античовеци, лукави боклуци, ортаци на Сатаната и врагове на моя Господ Бог Иисус Христос.

Бягайте православни братя от този нечестив сайт в който обладаните сатанисти хулят православието и служат заедно с дявола против нас християните.

Бягайте от тази протестантска пасмина, банда изроди и нечестивци. Участието ми тук в този гнусен форум приключи завинаги. Анатема за богоборците!

Ти не си добре с главата православни брате, защо обиждаш другите хора с различна вяра? И защо смяташ, че само твоето мнение е меродавно, а не цениш мненията на другите? Или вие в православието се имате за най - възвишени и най - велики, а ние католиците за вас сме "еретици", нали на това ви учат в духовните семинарии - да ни наричате с най - различни обидни квалификации и да хулите всички, които не са православни.

Покай се за бесовските си слова, които си изрекъл срещу другите християни, за да не те осъди Бог строго и да не попаднеш на едно много лошо място, нали знаеш, че гордостта е началото на човешкото падение?