Автор Тема: Духовен меч за всекидневно воюване  (Прочетена 55366 пъти)

Неактивен Петро́ Білий

• Група християни
  • Публикации: 894
    • Профил
Духовен меч за всекидневно воюване
« -: септември 08, 2020, 08:03:37 am »
А освен всичко това вземете вярата за щит, с който ще можете да угасите всички огнени стрели на лукавия;   
вземете също за шлем спасението и меча на Духа, който е Божието слово;   
като се молите в Духа по всяко време с всякаква молитва и прошение, бодърствайте в това с неуморно постоянство и молба за всички светии
Ефесяни 6:16‭-‬18

Защото Аз, Господ , твоят Бог, съм, Който подкрепям десницата ти и ти казвам: Не бой се, Аз ще ти помогна.
Исая 41:13

Господ ще воюва за вас, а вие бъдете спокойни.
Изход 14:14

Амин!

Неактивен hristiqnin

• Група християни
  • Публикации: 917
    • Профил
Re: Духовен меч за всекидневно воюване
« Отговор #1 -: септември 08, 2020, 18:58:07 pm »
А освен всичко това вземете вярата за щит, с който ще можете да угасите всички огнени стрели на лукавия;   
като се молите в Духа по всяко време с всякаква молитва и прошение, бодърствайте в това с неуморно постоянство и молба за всички светии

Защото Аз, Господ , твоят Бог, съм, Който подкрепям десницата ти и ти казвам: Не бой се, Аз ще ти помогна.

Амин!
Амин!Слава на Бога!

Неактивен alex

• Global Moderator
  • Публикации: 1124
    • Профил
« Отговор #2 -: септември 12, 2020, 14:47:14 pm »

И понеже доста от хората не държат правилния щит(вяра) не могат да се справят с огнените стрели на лукавия. От стрелите тялото се разпалва и става огнище на греха.
Много хора се мислят за християни, но с греховния си живот се отричат от всичко християнско

Неактивен timo2

• Група християни
  • Публикации: 626
    • Профил
« Отговор #3 -: септември 13, 2020, 13:33:00 pm »

Напълно съм съгласен. Ако нямаш вярата за щит,дори и да имаш меча на Духа (Божието слово), потдаден на изкушенията и предубежденията си„(огнените стрели на противника), можеш да го изплзваш срещу братята си, не срещу противника. Това за съжаление често се случва и сред нас.

И понеже доста от хората не държат правилния щит(вяра) не могат да се справят с огнените стрели на лукавия. От стрелите тялото се разпалва и става огнище на греха.
Много хора се мислят за християни, но с греховния си живот се отричат от всичко християнско
- Правете на другите това, което искате да правят и на вас!

Неактивен Петро́ Білий

• Група християни
    • Профил
« Отговор #4 -: септември 13, 2020, 18:32:03 pm »

Амин!
Амин!Слава на Бога!
Амин!
ХалелуЯ!

Неактивен Петро́ Білий

• Група християни
    • Профил
« Отговор #5 -: септември 13, 2020, 18:37:30 pm »

Всъщност всички би трябвало да държат един щит, обаче изработката му е на различни места и всеки е с различна степен на защита.
С тая тема исках всеки ден да слагам по един Библейски стих, обаче не  ми беше възможно тези дни, ако мога, ще го правя.

Неактивен Петро́ Білий

• Група християни
    • Профил
« Отговор #6 -: септември 13, 2020, 18:40:35 pm »

Напълно съм съгласен. Ако нямаш вярата за щит,дори и да имаш меча на Духа (Божието слово), потдаден на изкушенията и предубежденията си„(огнените стрели на противника), можеш да го изплзваш срещу братята си, не срещу противника. Това за съжаление често се случва и сред нас.
За съжаление е така, но да молим Бог да се промени това! Амин!

Неактивен Петро́ Білий

• Група християни
    • Профил
« Отговор #7 -: септември 13, 2020, 18:44:45 pm »
Господ е мой пастир, от нищо няма да се нуждая.

Той ме настанява на сочни пасища и ме води при изворни води на почивка,  подкрепя моята душа, насочва ме по правилния път и изпълнява Своето обещание.   

Ако тръгна и през долината, тъмна като смърт, няма да се уплаша от злото, защото Ти си с мене – Твоята сила и Твоята грижа ми дават упование. 

Ти приготви угощение на мене, а не на моите противници, помаза главата ми с елей, чашата ми е препълнена.

Нека благостта и милостта Ти да ме придружават през целия ми живот.

И ще пребивавам в дома Господен завинаги.

Псалми 23:1‭-‬6
Нов превод на Библията
Амин!

Неактивен Петро́ Білий

• Група християни
    • Профил
« Отговор #8 -: септември 14, 2020, 11:27:55 am »
Уповавай на Господа от все сърце  и не се облягай на своя разум.    Във всичките си пътища признавай Него  и Той ще оправя пътеките ти.   Не мисли себе си за мъдър; бой се от Господа и се отклонявай от зло;
Притчи 3:5‭-‬7
Амин!

Неактивен hristiqnin

• Група християни
    • Профил
« Отговор #9 -: септември 15, 2020, 15:44:22 pm »
Уповавай на Господа от все сърце  и не се облягай на своя разум.    Във всичките си пътища признавай Него  и Той ще оправя пътеките ти.   Не мисли себе си за мъдър; бой се от Господа и се отклонявай от зло;
Притчи 3:5‭-‬7
Амин!
Амин!
"  11. Най-после, братя, здравейте. Усъвършенствувайте се, утешавайте се, бъдете единомислени, живейте в мир; и Бог на любовта и на мира ще бъде с вас."(2Кор.13:11)!Амин!
Бог да ни благослови,заедно с всички Свои избрани!Амин!

Неактивен alex

• Global Moderator
  • Публикации: 1124
    • Профил
« Отговор #10 -: септември 17, 2020, 19:08:43 pm »
С тая тема исках всеки ден да слагам по един Библейски стих, обаче не  ми беше възможно тези дни, ако мога, ще го правя.

Много добре си ги измислил.
Бог да ти дава мъдрост!

Надявам се всички да се включат и да съберем стихове, които ще ни дават повече сила и вяра, която ще ни спаси!

Неактивен hristiqnin

• Група християни
    • Профил
« Отговор #11 -: септември 18, 2020, 16:20:18 pm »
"1. И тъй, оправдани чрез вяра, имаме мир с Бога, чрез нашия Господ Исус Христос;
  2. посредством Когото ние чрез вяра придобихме и достъп до тая благодат, в която стоим, и се радваме поради надеждата за Божията слава.
  3. И не само това, но нека се хвалим и в скърбите си, като знаем, че скръбта произвежда твърдост,
  4. а твърдостта изпитана правда; а изпитаната правда надежда.
  5. А надеждата не посрамява, защото Божията любов е изляна в сърцата ни чрез дадения нам Свети Дух.
  6. Понеже, когато ние бяхме още немощни, на надлежното време Христос умря за нечестивите.
  7. Защото едва ли ще се намери някой да умре даже за праведен човек; (при все че е възможно да дръзне някой да умре за благия);
  8. Но Бог препоръчва Своята към нас любов в това, че, когато още бяхме грешници, Христос умря за нас.
  9. Много повече, прочее, сега като се оправдахме чрез кръвта Му, ще се избавим от Божия гняв чрез Него.
  10. Защото, ако бидохме примирени с Бога чрез смъртта на Сина Му, когато бяхме неприятели, колко повече сега, като сме примирени, ще се избавим чрез Неговия живот!
  11. И не само това, но и се хвалим в Бога чрез нашия Господ Исус Христос, чрез Когото получихме сега това примирение.
  12. Затова, както чрез един човек грехът влезе в света, и чрез греха смъртта, и по тоя начин смъртта мина във всичките човеци, понеже всички съгрешиха, -
  13. (защото и преди закона грехът беше в света, грях, обаче, не се вменява, когато няма закон;
  14. при все това от Адама до Моисея смъртта царува и над ония, които не бяха съгрешили според престъплението на Адама, който е образ на Бъдещия;
  15. но дарбата не е такава каквото бе прегрешението; защото, ако поради прегрешението на единия измряха мнозината, то Божията благодат и дарбата чрез благодатта на един човек, Исус Христос, много повече се преумножи за мнозината;
  16. нито е дарбата, каквато бе съдбата, чрез съгрешението на един; защото съдбата беше от един грях за осъждане, а дарбата от много прегрешения за оправдание;
  17. защото, ако чрез прегрешението на единия смъртта царува чрез тоя един, то много повече тия, които получават изобилието на благодатта и на дарбата, сиреч правдата, ще царуват в живот чрез единия, Исус Христос), -
  18. и тъй, както чрез едно прегрешение дойде осъждането на всичките човеци, така и чрез едно праведно дело дойде на всичките човеци оправданието, което докарва живот.
  19. Защото, както чрез непослушанието на единия човек станаха грешни мнозината, така и чрез послушанието на единия мнозината ще станат праведни.
  20. А отгоре на това дойде и законът, та се умножи прегрешението; а гдето се умножи грехът, преумножи се благодатта;
  21. така щото, както грехът бе царувал и докара смъртта, така да царува благодатта чрез правдата и да докара вечен живот чрез Исуса Христа нашия Господ."(Римл. 5гл.)!Амин!АлелуЯ!

Активен Luki

• Група християни
  • Публикации: 300
    • Профил
« Отговор #12 -: септември 19, 2020, 09:46:13 am »
Господ ми се яви отдавна и каза:
Наистина те възлюбих с вечна любов;
затова продължих да показвам милост към тебе.
Еремия 31:3

Неактивен hristiqnin

• Група християни
    • Профил
« Отговор #13 -: септември 25, 2020, 20:48:50 pm »
" 1. (По слав. 90).
Който живее под покрива на Всевишния,
Той ще пребъдва под сянката на Всемогъщия.
  2. Ще казвам за Господа: Той е прибежище мое и крепост моя,
Бог мой, на Когото уповавам.
  3. Защото Той ще те избавя от примката на ловеца
И от гибелен мор.
  4. С перата Си ще те покрива;
И под крилата Му ще прибегнеш;
Неговата вярност е щит и закрила.
  5. Няма да се боиш от нощен страх,
От стрелата, която лети денем,
  6. От мор, който ходи в тъмнина,
От погибел, която опустошава всред пладне.
  7. Хиляда души ще падат от страната ти,
И десет хиляди до десницата ти,
Но до тебе няма да се приближи.
  8. Само с очите си ще гледаш,
И ще видиш възмездието на нечестивите
  9. Понеже ти си казал: Господ е прибежище мое,
И си направил Всевишния обиталището си,
  10. Затова няма да те сполети никакво зло,
Нито ще се приближи язва до шатъра ти.
  11. Защото ще заповяда на ангелите Си за тебе
Да те пазят във всичките ти пътища.
  12. На ръце ще те дигат,
Да не би да удариш о камък ногата си.
  13. Ще настъпиш лъв и аспид;
Ще стъпчеш млад лъв и змия.
  14. Понеже той е положил в Мене любовта си, казва Господ,
Затова ще го избавя;
Ще го поставя в безопасност {Еврейски: На всичко.}*, защото е познал името Ми.
  15. Той ще Ме призове, и Аз ще го послушам;
С него ще съм, когато е в бедствие; ще го избавя и ще го прославя.
  16. Ще го наситя с дългоденствие,
И ще му покажа спасението, което върша."(Пс. 91)!Амин!АлилуЯ!

Бог да ви благослови,братя и сестри в Господа,заедно с всички Свои избрани!Амин!

Неактивен Петро́ Білий

• Група християни
    • Профил
« Отговор #14 -: септември 30, 2020, 11:40:41 am »
Понеже Неговата божествена сила ни е подарила всичко, което е потребно за живота и за благочестието, чрез познаването на Този, Който ни е призовал чрез Своята слава и сила,   чрез които се подариха скъпоценните ни и твърде големи обещания, за да станете чрез тях участници в божественото естество, като сте избягали от произлязлото от похотта разложение в света;   поради тази причина положете всяко старание и прибавете към вярата си добродетел, към добродетелта си – благоразумие,  към благоразумието си – себеобуздание, към себеобузданието си – търпение, към търпението си – благочестие,   към благочестието си – братолюбие, и към братолюбието си – любов.   Защото ако тези добродетели се намират у вас и изобилстват, те не допускат да бъдете безделни, нито безплодни в познаването на нашия Господ Исус Христос.
2 Петър 1:3‭-‬8
Амин!