Автор Тема: Огън в името на Исус - Максим Асенов  (Прочетена 198 пъти)

Неактивен alex

• Global Moderator
  • Публикации: 784
    • Профил
Огън в името на Исус - Максим Асенов
« -: януари 08, 2020, 20:25:04 pm »

Какво мислите за този "Огън в името на Иисус" ? (18-тата минута)
Какво е това НЕ БИБЛЕЙСКО падане и тресене, да ли е от Бог или е просто шоу?
« Последна редакция: януари 08, 2020, 20:32:23 pm от alex »

Неактивен Jakil

• Участник
  • **
  • Публикации: 86
    • Профил
Re: Огън в името на Исус - Максим Асенов
« Отговор #1 -: януари 09, 2020, 18:02:34 pm »
Най-обикновен вещерски трик. Същото е и екзорсизма.
Хората на които това им действа, не са силни духовно.
Знам за вещица, която прави същото, като докосне човека и той пада. И уж го лекува. Пасторите и всички останали които не са православни дълбоко грешат, защото не са религиозни, само се правят на такива, но далече не служат на Бог. Когато има православна религия, те защо не са в нея? Сами си навличат Божия гняв. Същото правят и екзорсистите. Чрез енергията на екзорсиста. Това е енергията на човека който го прави, той просто е по-силен енергийно от другите, но далеч не е религиозен или достатъчно силен енергиено за да се спаси. Нито достатъчно духовен. Нито част от православната религия, която спавява.

Активен Luki

• Група християни
  • Публикации: 115
    • Профил
« Отговор #2 -: януари 09, 2020, 18:34:19 pm »
На мен не ми допада този спектакъл ,трябва,но трябва много да внимаваме да не похулим (да препишем на дявола някаква проява която е от Бог)Святия Дух.
А защо падат назад а не по лице както пише в библията за тези,които са срещали Бога?

Неактивен alex

• Global Moderator
    • Профил
« Отговор #3 -: януари 09, 2020, 18:51:53 pm »
Най-обикновен вещерски трик. Същото е и екзорсизма.
Хората на които това им действа, не са силни духовно.
Знам за вещица, която прави същото, като докосне човека и той пада. И уж го лекува. Пасторите и всички останали които не са православни дълбоко грешат, защото не са религиозни, само се правят на такива, но далече не служат на Бог. Когато има православна религия, те защо не са в нея? Сами си навличат Божия гняв. Същото правят и екзорсистите. Чрез енергията на екзорсиста. Това е енергията на човека който го прави, той просто е по-силен енергийно от другите, но далеч не е религиозен или достатъчно силен енергиено за да се спаси. Нито достатъчно духовен. Нито част от православната религия, която спавява.

И аз съм чувал, че има магьосници, които бутат хора по същия начин. 

Неактивен alex

• Global Moderator
    • Профил
« Отговор #4 -: януари 09, 2020, 19:27:29 pm »
На мен не ми допада този спектакъл ,трябва,но трябва много да внимаваме да не похулим (да препишем на дявола някаква проява която е от Бог)Святия Дух.
А защо падат назад а не по лице както пише в библията за тези,които са срещали Бога?

Явно, защото не са срещнали Бог.  :104:

Освен Максим има вече доста хора, които практикуват това падане. Интересното е, че всички тези хора говорят за изцерения, но реално те не се случват. Ако някой каже, че се е излекувал то се случва там на момента. На другия ден болестта пак е в него. Сякаш са омагьосани на самото събиране и това падане притъпява болестта за момента. Е има и такива, които казват, че са изцерени, но винаги от дребни болести.

Гледах една жена как стана от инвалидна количка. Благодареше на Бог, радваше се и Го хвалеше, а хората които се молеха за нея е убеждаваха, че вече е изцерена. Понеже я знам жената и я видях след една седмица отново в инвалидна количка.  :114:

Така тези хора хулят Бог, като го правят да изглежда слаб, защото не може да изцери болни и според мен тези хора изобщо не вършат нещата от Бог. И понеже не могат да изцеряват, а единствено могат да бутат хората в несвяст, те наблягат много на тази част и така привличат последователи.

Според мен тази практика не е Новозаветна и не е от Бог.

Неактивен green mile

• Група християни
  • Публикации: 450
    • Профил
« Отговор #5 -: януари 10, 2020, 05:12:56 am »

При всички случаи, по-добре да си замълчим
и да внимаваме, както пише Лъки.
Да си гледа всеки в своята паничка.
Да си  замълчиш за неща, които се случват в духовния
свят, а не в материалния,
е  най- разумното  във връзка с това,
че не знаем какво точно се случва в този духовен свят.

Бъдете предпазливи.

« Последна редакция: януари 10, 2020, 05:29:53 am от green mile »
човек остава отговорен завинаги за това,
което e опитомил...

А.С. Екзюпери, Малкият принц

Неактивен timo2

• Група християни
  • Публикации: 410
    • Профил
« Отговор #6 -: януари 10, 2020, 22:21:02 pm »

При всички случаи, по-добре да си замълчим
и да внимаваме, както пише Лъки.
Да си гледа всеки в своята паничка.
Да си  замълчиш за неща, които се случват в духовния
свят, а не в материалния,
е  най- разумното  във връзка с това,
че не знаем какво точно се случва в този духовен свят.

Бъдете предпазливи.

Ако сте невярващи, мога да ви разбера, но не разбирам какво ви кара да си мислите, че пастирите ги бутат на замята и ги карат да се пенят и гърчат? Защото в Библията чета нещо друго. Или смятате бесовете за измислица и резултат на болна фантазия. Лошото е, когато бесът излезе, ние се радваме и ръкопляскаме, но не правим нищо спрямо този човек за да се новороди и беса да не може да се върне отново в него и в такъв случай положението му скоро може да стане и по-лошо. И тогава, в невежеството си, обвиняваме пастора в шарлатантство.

Марк 1: 26 
Тогава нечистият дух, като го сгърчи, изкрещя със силен глас и излезе от него.

Марк 9:20
И доведоха го при Него. И като Го видя хванатият от бяс, веднага духът го сгърчи; и той падна на земята и се валяше запенен.

Марк 9:26
И духът, като изпищя и го сгърчи силно, излезе; и детето стана като мъртво, така щото болшинството, думаха, че е умряло.

Лука 9:42
И когато още идваше, бесът го тръшна и сгърчи силно; а Исус смъмра нечистия дух, изцели момчето, и върна го на баща му.

Лука:11
24 Когато нечистият дух излезе от човека, той минава през безводни места и търси спокойствие; и като не намери, казва, ще се върна в къщата си отдето съм излязъл.    
25 И като дойде, намира я пометена и наредена.    
26 Тогава отива и, взема със себе си седем други духове по-зли от него, и като влязат, живеят там; и последното състояние на оня човек става по-лошо от първото.

- Правете на другите това, което искате да правят и на вас!

Неактивен alex

• Global Moderator
    • Профил
« Отговор #7 -: януари 12, 2020, 11:40:57 am »
Тимо, тези хора не твърдят, че се гърчат, защото излиза нечист дух от тях, а точно обратното, защото Светия Дух ги кара да правят така. Между тях се говори, че ако отидеш до пастора и не паднеш, значи не си истински вярващ, защото Светия Дух не те е докоснал. Не Библейска практика!
"Огън в името на Исус" и хората падат в несвяст. Все едно изпадат в някакво транс състояние седят парализирани по няколко минути. Това е някакво ново учение!

Галатяни 1
 8 Но ако дори ние или ангел от небето ви благовести нещо, различно от това, което ние ви благовестихме, проклет да бъде!

В следващия момент тези хора твърдят, че Бог изцерява чрез тях, но почти никой не получава пълно изцерение. Питат болните след молитва или "падане" как се чувстват и болните почти винаги казват "Чувстваме се по-добре" и им казват "Изцерението вече е започнало да действа"  или "Вече сте изцерени вярвайте, че Бог ви е изцерил и постепенно ще се изцерите". Еденици са тези, които твърдят, че са получили изцерения и то от главоболие, зъбобол друг спрял да кашля и разни подобни. Сериозните болести остават не изцерени и какво следва, като извод? Или Бог не може да изцерява или Бог не изцерява, чрез тези хора.
В Новия Завет след, като вярващите получиха Светия Дух всички болни бяха изцерявани от вярващите на МОМЕНТА. Поради МОМЕНТНОТО изцерение хората се впечатляваха и славеха Бог. НИКЪДЕ в Новия Завет на НИКОЙ апостолите не са казали "Изцелението вече започва да действа ще се изцериш но след време, ти само вярвай". Тук отново виждаме Не Библейска практика!

И като прибавим и факта, че всички тези събират десятъци още една практика която не е Новозаветна и доста пастори забогатяха чрез нея, за мен нещата се изясняват напълно.
https://stani-hristianin.com/forum/index.php/topic,59.msg593.html#msg593

Първо Тимотей 4
4 Духът ясно говори, че в последните времена някои ще отстъпят от вярата, като се водят от измамни духове и бесовски учения

Второ Петрово 2
1 Имало е също и лъжепророци сред народа, както и сред вас ще има лъжеучители, които тайно ще въведат пагубни ереси и като се отричат от Господаря, Който ги е изкупил, ще навлекат върху себе си скорошна гибел. 2 Мнозина ще последват тяхната безнравственост и заради тях пътят на истината ще бъде обруган. 3 От алчност те ще ви подкупват с измамни думи, но тяхната присъда отдавна е решена и гибелта им няма да се забави.

Неактивен timo2

• Група християни
  • Публикации: 410
    • Профил
« Отговор #8 -: януари 12, 2020, 20:01:47 pm »
Мисля, че не съм твърдил, че Святия Дух действа така на вярващите, нито пък човеци (пастири). Това несъмнено е действие на тъмните сили. Когато са под въздействието на Святия Дух и трябва да напуснат обладаните или когато създават лъжливо впечатление за въздействие на Святия Дух, за заблуда. И много е тънка границата между двете за да дадем категорично мнение.
- Правете на другите това, което искате да правят и на вас!

Неактивен alex

• Global Moderator
    • Профил
« Отговор #9 -: януари 13, 2020, 09:54:36 am »
Бени Хин един от първите практикуващи това ново учение:

Разкрития на репортери за нравствени живот на Хин: