Автор Тема: Свидетелство  (Прочетена 890 пъти)

Неактивен mateiko7

• Старши участник
  • Публикации: 396
    • Профил
Свидетелство
« -: юни 28, 2019, 18:49:22 pm »
Разкайвам се за годините, които прекарах в търсене, изучаване и предаване на магии, заклинания, гадания, окултна, т. нар. философска и научна мъдрост, а в истинността на Бога на Авраам, Исаак и Иаков и неговите думи се съмнявах. Всичката слава отдавам на Бог, който ми даде силно целеустремен дух и новорождение докато четях Йоан 21:15-17, защото дълбоко в сърцето си обичам Бог. Бог е дал заповеди на езичниците, които се обръщат към Него да се въздържат от идолопоклонство, блудство, кръв и удавнина, и да не правят това на другите, което не е на тях угодно - а това включва много от нещата с които съм се занимавал. Имам мощни намерения да променя делата си, а съм чувал и за подобни преживявания и от други християни, което е едно необикновено доказателство за вярата, която дава твърда увереност в тях и повече - ср. Евреи 11.

Трябва обаче да благодаря на Бог и за някои разяснения, които ми даде messianic преди две години, макар и по интернет - те ми оставиха остри съмнения в сърцето, а това мисля ще покрие някои негови грехове. Не ми се чини за добро и съжалявам, че сте го изключили от форума. Бог да го благослови.

Слава на Бога и неговото име!
« Последна редакция: април 03, 2020, 10:39:23 am от alex »

Неактивен hristiqnin

• Група християни
  • Публикации: 521
    • Профил
Re: Свидетелство
« Отговор #1 -: юли 01, 2019, 20:53:32 pm »
Разкайвам се за годините, които прекарах в търсене, изучаване и предаване на магии, заклинания, гадания, окултна, т. нар. философска и научна мъдрост, а в истинността на Бога на Авраам, Исаак и Иаков и неговите думи се съмнявах. Всичката слава отдавам на Бог, който ми даде силно целеустремен дух и новорождение докато четях Йоан 21:15-17, защото дълбоко в сърцето си обичам Бог. Бог е дал заповеди на езичниците, които се обръщат към Него да се въздържат от идолопоклонство, блудство, кръв и удавнина, и да не правят това на другите, което не е на тях угодно - а това включва много от нещата с които съм се занимавал. Имам мощни намерения да променя делата си, а съм чувал и за подобни преживявания и от други християни, което е едно необикновено доказателство за вярата, която дава твърда увереност в тях и повече - ср. Евреи 11.

Трябва обаче да благодаря на Бог и за някои разяснения, които ми даде messianic преди две години, макар и по интернет - те ми оставиха остри съмнения в сърцето, а това мисля ще покрие някои негови грехове. Не ми се чини за добро и съжалявам, че сте го изключили от форума. Бог да го благослови, и ако все пак той види това съобщение, ще се радвам, ако ми пише email (не помня неговия) - mateiko7@abv.bg.

Слава на Бог за милоста Му към теб!ХалелуЯ!Живей така,брате,че да прославиш Този,Който за теб умря и възкръсна,за да имаш ти бъдеще и надежда!Амин!

Неактивен timo2

• Група християни
  • Публикации: 481
    • Профил
« Отговор #2 -: юли 01, 2019, 22:08:47 pm »
Здравей брат Матейко! Радвам се че все повече хора се обръщат от исляма, окултизма и неверието към Христос. Защото само Той е пътя за спасение и вечен живот с Бога. Бог мрази греха но обича грешника и чрез вяра и покаяние бариерата между нас (човеците)и Бога ес премахва и ставаме обекти на Неговата благодат(незаслужена милост) Много се радвам, че с повече хора заедно, ще се поучаваме и растем в познаването на Твореца си. Ние не сме съвършени и в много неща бъркаме, но Бог е обещал да ни даде от Своя Дух за да ни води в истината и да разбираме и живеем според Словото Му.

– Пожелавам ти мир и успешно  и ползотворно пребъдване с Бога и с нас!

- Правете на другите това, което искате да правят и на вас!

Неактивен Александър

• Група християни
  • Публикации: 105
    • Профил
« Отговор #3 -: юли 02, 2019, 21:19:45 pm »
Здравей брат Матейко !
Искрено се радвам за това, което е станало с теб.
Нека благодарим на нашия Господ и Спасител Исус Христос за неговата безкрайна доброта, че тъй дълго търпи греховете, докато дойде благодатното време за избранниците Му от предвечността.

« Последна редакция: юли 02, 2019, 21:24:20 pm от Александър »

Неактивен alex

• Global Moderator
  • Публикации: 983
    • Профил
« Отговор #4 -: юли 04, 2019, 22:21:43 pm »
mateiko7, Бог да е с теб и да те закриля!

Неактивен смирен

• Група християни
  • Публикации: 414
    • Профил
« Отговор #5 -: април 03, 2020, 01:01:20 am »

Слава на Бога!

mateiko7, Бог да е с теб и да те закриля!

Амин!

Неактивен green mile

• Група християни
  • Публикации: 502
    • Профил
« Отговор #6 -: април 03, 2020, 04:15:35 am »
Матейко, ако и да грешиш,
никога не осатвяй Бог, Божия Син и Святия Дух.
Моля те, не се огорчавай и бъди в Истината.
За мен Йешуа е Бог.
Божието естество никой не може да го знае,
затова и трудно се разбират някои неща.

Аз се моля сега на Бог, в Името на Йешуа,
да не те оставя, да не ти въздава според грешките ти,
да те води с любов към покаяние,
и да ти покаже Истината.

Да не се поклатиш в Божията правда и истина.

Моля се Бог да ти разкрие това, което трябва.
Моля се да бъдеш в Истината и да не се отделяш
от Лозата на Божия Син.

Моля се Бог да те приведе в пътищата Си,
да те води и направлява, да си в Неговите ръце
да ти отговори на всички въпроси,
от които зависи спасението на душата ти.
амин
човек остава отговорен завинаги за това,
което e опитомил...

А.С. Екзюпери, Малкият принц

Неактивен hristiqnin

• Група християни
  • Публикации: 521
    • Профил
« Отговор #7 -: април 03, 2020, 19:58:37 pm »
За мен Йешуа е Бог.

и да ти покаже Истината.

от Лозата на Божия Син.

амин
Амин!Бог да благослови и твб,грийн майл!Амин!

Неактивен alex

• Global Moderator
  • Публикации: 983
    • Профил
« Отговор #8 -: април 12, 2020, 09:30:17 am »
За мен Йешуа е Бог.

и да ти покаже Истината.

от Лозата на Божия Син.

амин
Амин!Бог да благослови и твб,грийн майл!Амин!
Амин!

Неактивен mateiko7

• Старши участник
    • Профил
« Отговор #9 -: април 25, 2020, 13:23:10 pm »
Благодаря на Бог за молитвите ви. Разбрах и се покаях за грешките си.

Неактивен green mile

• Група християни
    • Профил
« Отговор #10 -: април 25, 2020, 16:17:32 pm »
Благодаря Ти, мили Боже!!! :111:
което e опитомил...

Неактивен Пламен

• Група християни
  • Публикации: 810
    • Профил
    • Православие
« Отговор #11 -: април 25, 2020, 17:50:15 pm »
Разбрах и се покаях за грешките си.

Нищо не си разбрал и въобще не си се покаял. Това, което виждам от този пост и следващия след него е, че отричаш по-скрито Христос. Доста се чудех кое щеше да е по-добре за такива като теб. Да си стоите в открито неверие като светски хора или да сте вярващи, но заразени с някоя ерес и по тоя начин скрито да отричате Христос. Защото всяка ерес, дори и най-малката, води в крайна сметка до отричането на Христос. И се сетих какво каза Христос на първосвещениците и фарисеите:

"... истина ви казвам, че митарите и блудниците преварват ви в царството Божие; защото дойде при вас Иоан по пътя на праведността, и вие му не повярвахте, а митарите и блудниците му повярваха; вие пък, като видяхте това, не се разкаяхте отпосле, за да му повярвате...  нима не сте никога чели в Писанията: "камъкът, който отхвърлиха зидарите, той стана глава на ъгъла: това е от Господа, и е дивно в очите ни"? Затова казвам ви, че царството Божие ще се вземе от вас и ще се даде на народ, който принася плодовете му; и който падне върху тоя камък, ще се разбие; а върху когото падне, ще го смаже. И като слушаха притчите Му, първосвещениците и фарисеите разбраха, че за тях говори, и дебнеха да Го уловят" (Мат.21:31-46).

Чудя се, дали не беше по-добре да си стоиш в окултизма, докато сатана не омаломощи плътта ти и ти сам да потърсиш Бога от цялото си сърце и душа, вместо Месианик да те заразява с тая ерес, от която не виждам как скоро ще се оттървеш от нея. Това е като да се запишеш да караш шофьорските курсове. Сега не знам как е, но на времето първия въпрос, който ти задаваха инструктурите е дали преди това си шофирал "на черно". И ако им кажеш, че не си, радваха се, а ако им кажеш, че си, въздишаха тежко. Защото за да те научат да шофираш, трябва преди това да изкоренят придобитите от шофирането "на черно" вредни навици, което е много по-трудоемко от самия курс на обучение за шофиране.
« Последна редакция: април 25, 2020, 18:15:07 pm от Пламен »

Неактивен mateiko7

• Старши участник
    • Профил
« Отговор #12 -: април 25, 2020, 18:02:42 pm »
Прощавай Пламен, в какво точно ме обвиняваш?

Цитат
Ние вярваме в Единствения истинен и жив Бог, Който е безначален, вечен, суверен и всемогъщ, Творец на всичко видимо и невидимо, Който изявява Себе си в три Лица:
Отец, Син (Исус Христос) и Святи Дух

В символа от 381 г. не се казва, че Отец, Син и Дух е безначален, а че Отец е началото на Сина и Духа.

Цитат
Вярвам в един Бог Отец, Вседържител, Творец на небето и земята, на всичко видимо и невидимо.
И в един Господ Иисус Христос, Сина Божий, Единородния, Който е роден от Отца преди всички векове...
И в Духа Светаго, Господа, Животоворящия, Който от Отца изхожда...

Също така, там не се казва, че Троицата е един безначален Бог, а че са Син и Дух са единосъщни с Бог поради единият Бог. Ако отците там бяха написали, че Синът и Духът са безначални, то символът щеше да бъде тритеистичен, а ако бяха написали, че Отец, Син и Дух са идентичен (ταυτοούσιον) и безначален Бог, то символът щеше да бъде савелиански. Тъй като не е нито едно от двете, той е йерархичен.

Има ли нещо невярно в този пост? Можеш ли да покажеш, че това, което казвам не е вярно? Според православието Син и Дух не са безначални в съществуване, а са безначални само във време.

Между другото много протестанти на запад днес отричат, че Иисус Христос е роден в божествената си природа, те казват, че е безначален и себесъществуващ - https://www.reasonablefaith.org/writings/scholarly-writings/christian-doctrines/is-god-the-son-begotten-in-his-divine-nature/
« Последна редакция: април 25, 2020, 18:15:16 pm от mateiko7 »

Неактивен Пламен

• Група християни
  • Публикации: 810
    • Профил
    • Православие
« Отговор #13 -: април 25, 2020, 20:03:23 pm »
Прощавай Пламен, в какво точно ме обвиняваш?

Отговорил съм ти тук, за да не спамим повече настоящата ти тема. Да се надяваме занапред да даваш повече свидетелства в нея, но не и за трети път да даваш това същото свидетелство.
« Последна редакция: април 25, 2020, 20:35:05 pm от Пламен »

Неактивен green mile

• Група християни
    • Профил
« Отговор #14 -: април 25, 2020, 21:32:25 pm »
Благодаря на Бог за молитвите ви. Разбрах и се покаях за грешките си.

Матейко,
моля се Бог да те води в пътя Си
и да ти разкрие тази истина,
която ще доведе до спасението на душата ти!
В Името на Йешуа!
амин
което e опитомил...