Автор Тема: Грешките на Православната църква  (Прочетена 2019 пъти)

Неактивен Luki

• Група християни
  • Публикации: 57
    • Профил
Re: Грешките на Православната църква
« Отговор #75 -: ноември 15, 2018, 22:34:41 pm »
Цитат от Пламен:макар да твърдиш че не си протестант. Явно това е заразен дух.

Аз пък нямам тази чест да съм заразен от този ;заразен дух;

Неактивен alex

• Global Moderator
  • Публикации: 684
    • Профил
« Отговор #76 -: ноември 16, 2018, 12:28:38 pm »
Пламене и на теб ще кажа, че неможеш да си вадиш заключения от един стих взет от контекста на Библията. Това е един от основните правила в апологетиката.

И накъде подведохме в крайна сметка разговора? Сашо, не знам за кой път ти обясних защо Църквата е свята и непогрешима, а ти като не можа нищо да отговориш, веднага ми извади ценоразписа на Православната църква, за да покажеш колко си "разочарован от идолопоклонствата в нея и как всичко е фалшиво и за пари". Тоест ти смени темата. И сега се предполага, че от този пост нататък ще трябва да вляза в ритъма на новия тон, който си задал. Да, ама не си познал! Същия метод на апологетика прилагат и учителите протестанти - смяна на темата и избягване на болезнените въпросите, - макар да твърдиш че не си протестант. Явно това е заразен дух.

Какъв по-добър отговор от фактите искаш да получиш, с какво искаш да ти отговоря, само с думи като теб ли?

Православната църка е свята и непогрешима единствено в твоите очи.

Ще добавя и точка 7:

7. Православната църква има силно изразено влечение към парите!
« Последна редакция: ноември 17, 2018, 09:07:44 am от alex »

Неактивен timo2

• Група християни
  • Публикации: 266
    • Профил
« Отговор #77 -: ноември 16, 2018, 23:19:29 pm »
Цитат от Пламен:макар да твърдиш че не си протестант. Явно това е заразен дух.

Аз пък нямам тази чест да съм заразен от този ;заразен дух;

Ако протестантския дух те имунизира срещу православна болест, не се страхувай от него а се радвай в Господа, защото Той се грижи за теб.

Изход 15:26
Ако прилежно слушаш гласа на Господа своя Бог, и вършиш онова, което Му е угодно, и слушаш заповедите Му, и пазиш всичките Му повеления, то не ще ти нанеса ни една от болестите, които нанесох върху египтяните; защото Аз съм Господ, Който те изцелявам.
- Правете на другите това, което искате да правят и на вас!