Български християнски форум > Секти, ереси и култове

Лъжеученията на протестантизма

<< < (4/5) > >>

timo2:

"Да бъдеш неразбран, представен в съвсем невярна светлина и да понесеш несправедливо отношение е част от живота на християнина в този паднал свят."
-Марк Девър

Тази мисъл ме мотивира да остана и да защитавам истината, не моята а библейската, макар отхвърлен и не разбран.

- Продължавам да ви обичам, макар че това не значи че ще се съгласявам със всички. Бог да ни благослови и да ни покаже милост! Амин!

green mile:
Аз не те отхвърлям....

Кой те отхвърля, Тимо?

Не знам какво казват умните,
но отхвърлянето е обратно на Божията любов,
която твори живот и аз отхвърлям отхвърлянето.

Отказвам да приема отвхърлянето,
не го приемам за теб, не си отхвърлен,
а си приет и желан.

Отхвърлянето, или неправилното усещане,
че си отхвърлен,
носи болка на всички, които те обичат,
носи болка на всички, на цялата вселена.

Как може да казваш, че си отхвърлен,
когато аз те обичам, например.

Значи отхвърляш и мен, нали.

Защо да не творим добро, защо да не споделяме,
без да се отхвърляме?

Не можеш да си отхвърлен, дори и да искаш,
защото аз не искам да те пусна, и защото
те обичам,
както съм сигурна , че всички те обичат.

Не те пускам, не ти давам да се отхвърляш сам.

Не, не те пускам, Тимо.

Имай милост.

Maria1234:

--- Цитат на: timo2 в август 11, 2018, 03:43:58 am ---
"Да бъдеш неразбран, представен в съвсем невярна светлина и да понесеш несправедливо отношение е част от живота на християнина в този паднал свят."
-Марк Девър

Тази мисъл ме мотивира да остана и да защитавам истината, не моята а библейската, макар отхвърлен и не разбран.

- Продължавам да ви обичам, макар че това не значи че ще се съгласявам със всички. Бог да ни благослови и да ни покаже милост! Амин!

--- Край на цитат ---

Подобни мнения като твоето, светите отци на Църквата наричат нерадивни или пасивно - агресивни, носещи заряд на омраза прикрита с фалшива любов, която обаче носи чувство на вина, към онзи, към когото е отправена. ;)

Любовта се изразява най - вече в прошката и милостта към грешния човек, а не в лесно роптаене и обидчивост към хората. :)

kivi:

--- Цитат на: Maria1234 в септември 10, 2021, 18:11:03 pm ---
-Марк Девър

--- Край на цитат ---

Подобни мнения като твоето, светите отци на Църквата наричат нерадивни или пасивно - агресивни, носещи заряд на омраза прикрита с фалшива любов, която обаче носи чувство на вина, към онзи, към когото е отправена. ;)

Любовта се изразява най - вече в прошката и милостта към грешния човек, а не в лесно роптаене и обидчивост към хората. :)

--- Край на цитат ---
Това любов ли е, да бъде наречен някой убиец, защото не искал да се ваксинира?

Maria1234:

--- Цитат на: нищ по дух в септември 10, 2021, 20:02:32 pm ---
--- Цитат на: Maria1234 в септември 10, 2021, 18:11:03 pm ---
-Марк Девър

--- Край на цитат ---

--- Край на цитат ---
Това любов ли е, да бъде наречен някой убиец, защото не искал да се ваксинира?

--- Край на цитат ---

Разбира се, че е любов! А любов ли е, това да не искаш някой да се ваксинира и по този начин, да отнемеш живота му?

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия