Автор Тема: Лъжеученията на римокатолицизма  (Прочетена 5037 пъти)

Неактивен timo2

• Група християни
  • Публикации: 587
    • Профил
Re: Лъжеученията на римокатолицизма
« Отговор #45 -: март 21, 2021, 15:52:28 pm »
Съжалявам  но форума стана антихристиянски. Наближава времето  на жътвата когато плевелите ще бъдат изгорени, колкото и да се самозаблуждават че те са житото. Жътваря не можеш да заблудиш колкото и да приличаш на жито в собствените си очи, С хули и обиди към другите няма да станеш по велик. По- добре да испитваме себе си вместо да търсим причина да оправдаваме греха си искарвайки другите по-грешни от нас. Мисля че форума е създаден със съвсем друга цел – за духовно изграждане, но вече служи за събаряне. Това едва ли е Божията воля.

2 Коринтяни 13:5
Изпитвайте себе си, дали сте във вярата; опитвайте себе си. Или за себе си не познавате ли че Христос е във вас, освен ако сте порицани?

Нека никой от нас да не си мисли, да не казва или пише – „Това не се отнася за нас“. Божието слово се отнася за всички.
Реформацията (евангелизма) е Божие дело, с цел, да се поправи и възстанови забудилата се ортодоксална църква а не да се създава нова. но убеждавайки се че е закоравена в грешните си практики и убеждения и не иска дори и да чуе, убедена в собствената си непогрешимост, Тогава Бог решава че по- добре вярното стадо да се отдели от нея защото е станала блудница и не желае то да съучаства в заблудата и.

2 Коринтяни 6:17
Затова - "Излезте изсред тях и отделете се", казва Господ, "И не се допирайте до нечисто"; и "Аз ще ви приема,

Това, че протестантите(както подигравателно са наречени реформаторите) са се отлъчили от „истинската“ вяра и трябва да се върнат с покаяние е сатанинска лъжа за пред света. Да се оправдаеш пред света съвсем не означава да се оправдаеш пред Бога. Покаяние и реформация ще решът проблема  на „Блудницата“ а не хулу и обиди.
- Правете на другите това, което искате да правят и на вас!

Неактивен Teodor

• Нов участник
  • *
  • Публикации: 17
    • Профил
« Отговор #46 -: март 21, 2021, 16:05:49 pm »
Най - накрая ти лъсна истинското лице на човекомразец и антихристиянин. Деформаторите нямат нищо общо с християнството и ти с думите си го доказваш перфектно.

Хубаво е когато се изобличавате като лъжци и показвате истинското си лице, избирате си само онова от Библията, което ви харесва, а отвхърляте другото, което не ви харесва и си създавате свои собствени еретически "църкви' изградени не върху Божието слово, а върху вашите си човешки лъжеучения.

"И ако някой не ви приеме, нито послуша думите ви, когато излизате от дома му или от онзи град, отърсете праха от краката си." (Матей 10:14)

И някъде прочетох, че сина ти имал шизофрения. Ако е вярно, то с такъв облсдан от дявола баща, цялото ти семейство сигурно е умопобъркано и шизофренично. А закона забранява на шзиофреници да създават семейства. Теб как са те пропуснали, не знам. Но едно е пределно ясно, аз излизам от тази дупка на антхристи и яростно безбожници, заблуждавайте се, колкото си искате, всичките ще отидете в ада. Айде, сбогом на всички!

Активен Luki

• Група християни
  • Публикации: 249
    • Профил
« Отговор #47 -: март 21, 2021, 16:35:27 pm »

И някъде прочетох, че сина ти имал шизофрения. Ако е вярно, то с такъв облсдан от дявола баща, цялото ти семейство сигурно е умопобъркано и шизофренично. А закона забранява на шзиофреници да създават семейства. Теб как са те пропуснали, не знам. Но едно е пределно ясно, аз излизам от тази дупка на антхристи и яростно безбожници, заблуждавайте се, колкото си искате, всичките ще отидете в ада. Айде, сбогом на всички!-цитат на Teodor

Това вече е подло

Неактивен нищ по дух

• Група християни
  • Публикации: 645
    • Профил
« Отговор #48 -: март 21, 2021, 17:46:53 pm »
Айде, сбогом на всички!
Духовния ти мир е смутен, заради това, което е написал брат timo, обаче блудницата е фалшивата църква, която може да е сред всички, които проповядват Христос, всеки сам трябва да се провери дали е или не в такава църква, а мерилото е Христос, Новият Завет, Библията и делата от вярата ни.
Исках да те питам от къде може да се намери Библия на български език, която четеш, като книга или като електронна книга?
До сега не съм търсил, а в момента не намирам такова издание, а на други езици има, превод, който се използва в Католическата църква в България. Ако все пак прочетеш и решиш да се върнеш, моля ако знаеш от къде, да напишеш.
Не знам къде си прочел, това което пишеш, но не е така както го тълкуваш, не е нужно по тоя начин да се озлобяваш, за това, че някой има някаква болест и каква връзка имат родителите, на теб Бог ти е дал нов живот, не го пропилявай, бъди Добър, постигни Добротата на Христос!

Ангелите не помнят злото! - Фридрих Шилер

Неактивен timo2

• Група християни
  • Публикации: 587
    • Профил
« Отговор #49 -: март 21, 2021, 18:53:33 pm »

И някъде прочетох, че сина ти имал шизофрения. Ако е вярно, то с такъв облсдан от дявола баща, цялото ти семейство сигурно е умопобъркано и шизофренично. А закона забранява на шзиофреници да създават семейства. Теб как са те пропуснали, не знам. Но едно е пределно ясно, аз излизам от тази дупка на антхристи и яростно безбожници, заблуждавайте се, колкото си искате, всичките ще отидете в ада. Айде, сбогом на всички!-цитат на Teodor

Това вече е подло
[/quote

Даже и тогава, когато Иисус имаше само 12 верни последователи и около 70 напуснали Го, нямаше още църква и християнство, целия свят заедно с религиозните водачи на израел бяха негови противници и умираше на кръста обявен за престъпник, не произнесе хула, дори и към тези които го разпъваха. А ние днес, вместо, както дякон Васил Иванов Кунчев ни заръча – „Да си кажем кривиците и да се поправим“, вместо това се мислим за безгрешни(без кривици) и сме готови със зъби и нокти да си защитим кривиците и да хулим всеки който се осмели да ни ги покаже. И на това му викаме (поне някои от нас) „Единствено истинска и непогрешима църква“

Матей 6:23 но ако окото ти е болнаво, то цялото ти тяло ще бъде помрачено. Прочее, ако светлината в тебе е тъмнина то колко голяма ще е тъмнината!
24 Никой не може да слугува на двама господари, защото или ще намрази единия, а ще обикне другия, или към единия ще се привърже, а другия ще презира. Не можете да слугувате на Бога и на мамона.
- Правете на другите това, което искате да правят и на вас!

Неактивен Maria1234

• Нов участник
  • *
    • Профил
« Отговор #50 -: май 14, 2021, 08:25:23 am »
Съжалявам, че има хора, които действат емоционално и първосигнално, но явно не всеки, които вярва в Господ е добър християнин и в действителност. Затова е важно да имаме много добри дела за да блесне пред хората светлината за която говори и Самият Христос: "Тъй да светне пред човеците светлината ви, та да видят добрите ви дела и да прославят Небесния ваш Отец." (Матей 5:16)

Неактивен нищ по дух

• Група християни
  • Публикации: 645
    • Профил
« Отговор #51 -: май 15, 2021, 14:53:25 pm »
...Затова е важно да имаме много добри дела за да блесне пред хората светлината за която говори и Самият Христос: "Тъй да светне пред човеците светлината ви, та да видят добрите ви дела и да прославят Небесния ваш Отец." (Матей 5:16)

Да се прави Добро е най-доброто, което можем да правим, според силите и възможностите ни!

Недейте се лъга: Бог поругаван не бива. Каквото посее човек, това и ще пожъне:  който сее в плътта си, от плътта ще пожъне тление; а който сее в духа, от духа ще пожъне вечен живот.   
Като правим добро, да се не обезсърчаваме, защото ще пожънем в свое време, без да се уморяваме. 
 И тъй, докле имаме време, нека правим добро на всички, а най-вече на своите по вяра.
Послание на св. ап. Павла до Галатяни 6:7‭-‬10

Амин!

Ангелите не помнят злото! - Фридрих Шилер

Неактивен Maria1234

• Нов участник
  • *
    • Профил
« Отговор #52 -: май 15, 2021, 17:23:53 pm »
...Затова е важно да имаме много добри дела за да блесне пред хората светлината за която говори и Самият Христос: "Тъй да светне пред човеците светлината ви, та да видят добрите ви дела и да прославят Небесния ваш Отец." (Матей 5:16)

Да се прави Добро е най-доброто, което можем да правим, според силите и възможностите ни!

Недейте се лъга: Бог поругаван не бива. Каквото посее човек, това и ще пожъне:  който сее в плътта си, от плътта ще пожъне тление; а който сее в духа, от духа ще пожъне вечен живот.   
Като правим добро, да се не обезсърчаваме, защото ще пожънем в свое време, без да се уморяваме. 
 И тъй, докле имаме време, нека правим добро на всички, а най-вече на своите по вяра.

Амин!

Според мен наистина трябва да правим добро, доколкото можем да правим, но все пак рядко хората вършат добро за другите, дори и да са християни. Повечето хора в България не обичат да правят добрини.

"Защото е по-добре да страдате, като вършите добро, ако такава е Божията воля, а не като вършите зло." (1Петрово 3:17)

Неактивен hristiqnin

• Група християни
  • Публикации: 683
    • Профил
« Отговор #53 -: май 16, 2021, 22:26:39 pm »

Амин!

Според мен наистина трябва да правим добро, доколкото можем да правим, но все пак рядко хората вършат добро за другите, дори и да са християни. Повечето хора в България не обичат да правят добрини.

"Защото е по-добре да страдате, като вършите добро, ако такава е Божията воля, а не като вършите зло." (1Петрово 3:17)
""  12. Затова, възлюбени мои, както сте били винаги послушни, не само както при мое присъствие, но сега много повече при моето отсъствие, изработвайте спасението си със страх и трепет;
  13. Защото Бог е, Който, според благоволението Си, действува във вас и да желаете това и да го изработвате.
  14. Вършете всичко без роптание и без препиране,
  15. за да бъдете безукорни и незлобливи, непорочни Божии чада всред опако и извратено поколение, между които блестите като светила на света,
  16. като явявате словото на живота; за да имам с какво да се хваля в деня на Христа, че не съм тичал напразно, нито съм се трудил напразно."(Фил. 2гл.)!Амин!

Бог да те благослови и спаси,заедно с всички Свои!Амин!