Автор Тема: Песни, които ни харесват  (Прочетена 26738 пъти)

Неактивен Hans

• Участник
  • **
  • Публикации: 63
    • Профил
Re: Песни, които ни харесват
« Отговор #150 -: юни 08, 2021, 22:58:49 pm »
Християнин благодаря за песента и за пожеланието. На твоя въпрос дали съм арменец питали Шарл Азнавур какъв е арменец или французин и той отговорил 100 процента французин и 100 процента арменец. Можеш да се самоопределяш към дадена националност без да си наследник по кръв. :111:

Неактивен Hans

• Участник
  • **
    • Профил
« Отговор #151 -: юни 08, 2021, 23:36:57 pm »

Неактивен нищ по дух

• Група християни
  • Публикации: 660
    • Профил
« Отговор #152 -: юни 09, 2021, 00:28:27 am »
На твоя въпрос дали съм арменец питали Шарл Азнавур какъв е арменец или французин и той отговорил 100 процента французин и 100 процента арменец. Можеш да се самоопределяш към дадена националност без да си наследник по кръв. :111:
Азнавур има арменски произход, но ми хареса, а е и библейско, за самоопределянето, а нашето гражданство е от Христос, но и иначе можем да бъдем и каквито искаме по националност, а ако пък и езика на тая националност знаеш, много добре ще е:
"Можеш да се самоопределяш към дадена националност без да си наследник по кръв."

« Последна редакция: юни 09, 2021, 00:30:18 am от нищ по дух »

Неактивен hristiqnin

• Група християни
  • Публикации: 683
    • Профил
« Отговор #153 -: юни 09, 2021, 21:24:53 pm »
Християнин благодаря за песента и за пожеланието. На твоя въпрос дали съм арменец питали Шарл Азнавур какъв е арменец или французин и той отговорил 100 процента французин и 100 процента арменец. Можеш да се самоопределяш към дадена националност без да си наследник по кръв. :111:
Благодари на Бога,Ханс!Винаги и за всичко!АлилуЯ!
Ние,бидейки християни,имаме и Небесна Родина,освен земната,като и към двете принадлежим по Божията воля.Аз не приемам тезата за самоопределението в етнически и полов аспект.Човек се ражда с определена етническа и полова принадлежност,дадени от Бог.За мен беше по-добре да ми отговориш с просто "да" или "не",но ,както желаеш.Бог да те благослови и води чрез Духа Си!Амин!

Неактивен hristiqnin

• Група християни
    • Профил
« Отговор #154 -: юни 09, 2021, 21:37:31 pm »

Този път няма да те питам дали си евреин,но понеже си на такава вълна,искам да те поздравя с тази песен:

Бог да е с теб!Амин!

Неактивен Hans

• Участник
  • **
    • Профил
« Отговор #155 -: юни 10, 2021, 02:01:59 am »
Благодаря за поздрава, Сарит Хадад е любимата ми певица, а твоя поздрав е може би най-известната и песен. В нейните песни няма мръсен език. Ето още един приятен за гледане клип https://m.youtube.com/watch?v=duqK735HJyI

Неактивен Luki

• Група християни
  • Публикации: 253
    • Профил
« Отговор #156 -: юни 10, 2021, 08:37:06 am »

Неактивен Hans

• Участник
  • **
    • Профил
« Отговор #157 -: юни 10, 2021, 21:01:50 pm »
На твоя въпрос дали съм арменец питали Шарл Азнавур какъв е арменец или французин и той отговорил 100 процента французин и 100 процента арменец. Можеш да се самоопределяш към дадена националност без да си наследник по кръв. :111:
Азнавур има арменски произход, но ми хареса, а е и библейско, за самоопределянето, а нашето гражданство е от Христос, но и иначе можем да бъдем и каквито искаме по националност, а ако пък и езика на тая националност знаеш, много добре ще е:
"Можеш да се самоопределяш към дадена националност без да си наследник по кръв."
Арменския език е доста различен от българския, опитвал съм се да го уча, не ми се отдава и се отказах. Затова пък руския постоянно го подобрявам и затова те поздравявам с тази песен

Неактивен hristiqnin

• Група християни
    • Профил
« Отговор #158 -: юни 10, 2021, 22:37:21 pm »
Благодаря за поздрава, Сарит Хадад е любимата ми певица, а твоя поздрав е може би най-известната и песен. В нейните песни няма мръсен език. Ето още един приятен за гледане клип https://m.youtube.com/watch?v=duqK735HJyI
Не слушам светска,еврейска музика и не я познавам,с изключение на "Кше халев бохе" на Сарит Хадад,която за мен е изповед на каещ се грешник.Бог да благослови Сарит Хадад и да я спаси!Амин!
Поздрав с една от моите любими,еврейски песни:

Бог да те благослови и спаси!Амин!

Неактивен нищ по дух

• Група християни
    • Профил
« Отговор #159 -: юни 11, 2021, 08:33:06 am »
Арменския език е доста различен от българския, опитвал съм се да го уча, не ми се отдава и се отказах. Затова пък руския постоянно го подобрявам и затова те поздравявам с тази песен

Благодаря ти! Харесвам и руски песни, тази ми хареса, дори прочетох за нея как е написана и за филма.

Ето за теб една песен и за всички, дано Ви хареса, на мен ми хареса:

Тук предполагам, че е същата песен на арменски:

Преди няколко години проявих интерес към арменския език и азбука, заради едно българско име написано с букви, които за пръв път виждах и така разбрах, че са арменски, обаче ми се видя много труден езика, но не е трябвало да се отказваш, има много самоучители на руски ВКонтакте и приложения за телефон, аз от година се опитвам да науча думи на унгарски, защото знам, че няма как да науча дори и 10 процента от него, обаче ми харесват песни на тоя език, преди време исках иврит да уча, ама и той ми се видя труден за самостоятелно учене.
Бог да дава сили за всичко, което е Богоугодно!
Амин!
« Последна редакция: юни 11, 2021, 08:35:48 am от нищ по дух »

Неактивен Hans

• Участник
  • **
    • Профил
« Отговор #160 -: юни 11, 2021, 21:06:01 pm »
Благодаря Християнин за песента, но на мен ми харесват и светските песни. Слагам многоезиков самоучител, по който съм учил езици и ми допадна как е направен.
https://www.duolingo.com/

Слагам едно гръцко парчел. Песните, които избирам са прилични от християнска гледна точка

Неактивен Hans

• Участник
  • **
    • Профил
« Отговор #161 -: юни 11, 2021, 21:08:23 pm »
Нищ по дух - самоучителя на дуолинго е много добър и има и унгарски език.
 :102:

Неактивен Hans

• Участник
  • **
    • Профил
« Отговор #162 -: юни 11, 2021, 21:23:14 pm »
Християнин, надявам се тези песни на Сарит Хадад да ти допаднат, текста им не е светски

&list=RDIT7jwr6pK5U&start_radio=1&t=133s

Има и още

Неактивен нищ по дух

• Група християни
    • Профил
« Отговор #163 -: юни 12, 2021, 16:00:26 pm »
Нищ по дух - самоучителя на дуолинго е много добър и има и унгарски език.
 :102:
Благодаря ти, ще го пробвам, като имам малко време.

P.S.
Всъщност съм пробвал приложението за телефон, но нещо не ми е харесало и съм деинсталирал, но пак ще го сложа. Иначе има едно LinGo, което ми допада и още няколко други, обаче от няколко учебни пособия на руски в pdf формат, съм си избрал едно, което е за абсолютно начинаещи много добро като начало.
Понеже ти предложих ВКонтакте, можеш там да потърсиш, ако все още не си се отказал напълно, има арменски, като мисля че са на руски уроците, защото там понякога има и на английски.
« Последна редакция: юни 12, 2021, 16:29:23 pm от нищ по дух »

Неактивен нищ по дух

• Група християни
    • Профил
« Отговор #164 -: юни 12, 2021, 16:17:51 pm »
Благодаря Християнин за песента, но на мен ми харесват и светските песни. Слагам многоезиков самоучител, по който съм учил езици и ми допадна как е направен.
https://www.duolingo.com/

Слагам едно гръцко парчел. Песните, които избирам са прилични от християнска гледна точка

И аз харесвам някои светски песни, и затова почнах тая тема преди време, за такива песни, а иначе има и тема само за християнски песни и затова исках да ги отделя, който обича да слуша само християнски да ги намира там, а който християнин слуша и хубави светски да ги намира тук, то хубаво е относително, защото някой харесва едно, а друг друго, но понякога има и съвпадение и като споделим харесана песен, ако сме я слушали и забравили, си я припомняме, ако не сме и ни хареса, още една хубава песен, която ще послушаме.
« Последна редакция: юни 12, 2021, 16:19:36 pm от нищ по дух »